Sıcak HAvalarda Sokak Hayvanlarına Özel Ambulans

Kağıthane’de, sokak hayvanlarının sıcak havalardan etkilenmemesi için vatandaşlara ev ve iş yerlerine bırakılmak üzere 400 adet mama ve mama kabı dağıtılırken, 24 saat hayvan ambulansı hizmeti de başlattı.

Kağıthane Belediyesi Kent Konseyi Hayvanseverler Meclisi üyeleri, sokak hayvanlarının sıcaktan  etkilenmemesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda vatandaşlara sokak hayvanları için 400 kutu mama ve mama kabı dağıtıldı. Hayvanseverler açtıkları stantla da sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıttı. Ayrıca sıcaktan etkilenen hayvanlar için tam teşekkürlü hayvan ambulansı da 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı.

“SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

Her zaman sokak hayvanlarının yanında olduklarını söyleyen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Meteoroloji sürekli uyarıyor, sıcaklıklar artacak, zaten hava sıcak. Sokak hayvanları da susuzluktan dolayı problem yaşıyor. Kağıthane’deki gönüllü hayvanseverler meclisi üyeleriyle sokak hayvanlarına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar için su kapları temin ediyoruz. Bu konuya dikkat çekmek için vatandaşlarımızı bilgilendirerek bugün bir kampanya başlattık. Hasbahçe’deki misafirlerimizi uyaracağız. Böylece sıcaklarla birlikte tüm sokak hayvanlarının su ihtiyacının giderilmesini sağlayacağız. Aynı zamanda mama ve yiyecek ihtiyaçlarını da karşılamak için böyle bir kampanya başlattık" dedi.

Fotoğraf Galerisi

 
 

Kağıthane Kent Konseyi

© 2015 Tüm hakları saklıdır.